Hledáte li pomoc pro vibrující stroj? Pak jste zde správně!

Diagnostiku vibrací realizujeme špičkovým přenosným čtyřkanálovým analyzátorem vibrací EMERSON CSI 2140 - nástrojem pro profesionály. Základem úspěchu jsou vedle kvalitního vybavení i dlouholeté zkušenosti a tím i obsáhlá znalostní databáze. Zjištěním nejpravděpodobnější příčiny závady u nás práce mnohdy nekončí, nabízíme i asistenci u případných oprav. Ucelený komplex služeb výrazně napomáhá k úspěšnému uzavření závady a vyřešení vibračního problému. Historicky vysoká úspěšnost řešení dodává důvěru našim servisním zásahům a to zejména u výkonných, nebo klíčových zařízení. Ano, víme, že úplně všechno za rozumné náklady opravdu opravit nelze.

Diagnostika analyzátorem vibrací
Diagnostika analyzátorem vibrací

Analýza vibrací odhaluje např. neúčelné provozní náklady, jako jsou nadměrná spotřeba energií a nadměrné opotřebení či časté poškozování dílů stroje. Pravidelné monitorování vibrací pomáhá určit změnu stavu a tím udržet životnost provozovaného zařízení v nesníženou. V případě změn v provozním stavu může monitorování ještě za chodu stroje upozornit na konkrétní hrozící riziko. Výhodou diagnostické informace je její včasnost a konkrétnost, např:

  • došlo k poškození ložiska u spojky
  • došlo k uvolnění dílu na elektromotoru
  • oběžné kolo je nevyvážené
  • ...
Na základě těchto informací si můžete dopředu zajistit potřebné díly, nářadí či specialisty a s provozem optimalizovat odstávku.

Nalezená závada na ložisku
Nalezená závada na ložisku

Z praxe je známo, že vibrace (chvění, kmitání) ovlivňuje množství faktorů a proto není jednoduché odhalit příčinu. Ta může být v mechanické části, v elektrické části, v konstrukci stroje, v provozních podmínkách, nebo je způsobena průtokem média či materiálu, atd.

Zaujaly Vás tyto informace? Může se hodit Kontakt.